1. W czwartek, 31 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele niedzielny porządek Mszy św.

2. Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy tego dnia z kościoła Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 10:00, którą odprawi Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, i przejdzie do Katedry.

3. Nasza parafialna procesja eucharystyczna wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 17:00 (wyjątkowo o 17:00, a nie o 17:17!!!) i przejdzie do kościoła Najświętszego Zbawiciela ulicami: Niepodległości, Libelta, pl. Cyryla Ratajskiego, Mielżyńskiego i Fredry. Zachęcamy do udekorowania domów na trasie procesji. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji. Zapraszamy także ministrantów oraz dziewczynki do sypania kwiatów.

4. Akademicka procesja eucharystyczna: Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie wraz z innymi Duszpasterstwami Akademickimi Poznania serdecznie zaprasza studentów i wszystkich chętnych do udziału w Akademickiej Procesji Bożego Ciała, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, 3 czerwca, po Mszy św. o godz. 19:00.

5. Wspólnota Lednicka zaprasza na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Jestem”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 2 czerwca. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program, zapisy oraz zgłoszenia do wolontariatu na stronie internetowej: www.lednica2000.pl

6. Duszpasterstwo Akademickie wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na ostatnie spotkanie z cyklu „Warto”. Gościem spotkania zatytułowanego „Warto było komentować” będzie p. Tomasz Zimoch – dziennikarz sportowy. Zapraszamy w poniedziałek, 28 maja, o godz. 19:00 do sali nr 17 w Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1. Spotkanie poprowadzi o. Roman Bielecki OP – redaktor naczelny miesięcznika „W drodze”.