1. We wtorek podczas Mszy Św. o godz. 17.00 świętować będziemy imieniny o. Nikodema Brzózego OP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta.

2. W czwartek, 3 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele niedzielny porządek Mszy św.

3. Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy tego dnia z kościoła Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 10:00, którą odprawi Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, i przejdzie do Katedry.

4. Nasza parafialna procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła Najświętszego Zbawiciela po Mszy św. o godz. 17:00 i przejdzie do naszego kościoła ulicami: Fredry, Mielżyńskiego, pl. Cyryla Ratajskiego, Libelta i Niepodległości. Zachęcamy do udekorowania okien domów na trasie procesji. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów oraz ministrantów.

5. Wspólnota LEDNICA 2000 zaprasza na XXV Spotkanie Młodych pod hasłem „Usłysz”, które odbędzie się w sobotę 5 czerwca. Uczestnictwo będzie możliwe tylko w trybie online za pośrednictwem kanału YouTube. Transmisja wydarzenia rozpocznie się modlitwą Anioł Pański o godz. 12:00. O godz. 15:00 pomodlimy się koronką do Miłosierdzia Bożego, natomiast o 18:00 oficjalnie rozpoczniemy Spotkanie. Szczegóły na stronie internetowej www.lednica2000.pl oraz na profilu na Facebook’u. 

6. W nawiązaniu do wielkiej tradycji naszego miasta, zapraszamy do udziału w procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 11.06. Procesja wyruszy z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana na Jeżycach po Mszy Św. o godz. 19.00 tradycyjną już trasą na plac Mickiewicza. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

7. Informujemy, że Ksiądz abp Stanisław Gądecki podjął decyzje o przedłużeniu okresu przyjęcia przez wiernych Archidiecezji Poznańskiej wielkanocnej Komunii Św. do Święta Podwyższenia Krzyża, tj. do 14 września 2021r.

8. W gablocie w kruchcie kościoła, a także na stronie internetowej i Facebook’u klasztoru można zapoznać się z Oświadczeniem dotyczącym funkcjonowania Duszpasterstw, Wspólnot i grup duszpasterskich działających na terenie naszego klasztoru.