W sobotę, 23 lipca, w Poznaniu odbywał się finał diecezjalnej części Światowych Dni Młodzieży.

Pielgrzymi, którzy ostatnie dni spędzili w parafiach na terenie naszej Archidiecezji przyjechali na weekend do Poznania, by wspólnie się modlić, zwiedzać miasto i uczestniczyć w licznych wydarzeniach kulturalnych. W sobotnie przedpołudnie, po zwiedzaniu Poznania, zbierali się oni w kilku kościołach naszego miasta na wspólną modlitwę animowaną przez różne wspólnoty.

Jednym z takich punktów ewangelizacyjnych był kościół przy naszym klasztorze. Około 11.00 zapełnił się on ponad pięciuset pielgrzymami, m.in. z Hiszpanii, Francji, Brazylii, Argentyny, Urugwaju, Kolumbii i Ukrainy. Trwające niecałą godzinę spotkanie modlitewne prowadziła działająca przy naszym klasztorze ewangelizacyjna Wspólnota św. Jacka, która zaprosiła młodych z całego świata do wspólnego, pełnego radości uwielbienia. Modlitwa była przeplatana głoszeniem kerygmatu i świadectwami członków Wspólnoty św. Jacka. Pielgrzymi otrzymali też magnesy z modlitwą zawierającą akt zawierzenia życia Chrystusowi, który został wspólnie odmówiony podczas tego spotkania. Na koniec wszystkich zebranych pobłogosławił o. Andrzej Bujnowski OP – duszpasterz Jacków.

Odwiedzający nas pielgrzymi nie chcieli jednak szybko nas opuszczać, więc jeszcze po zakończeniu spotkania wspólnie uwielbiali Boga na placu przed naszym kościołem. A potem już ruszyli na wspólny posiłek na poznańskiej Cytadeli.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.