KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy wspólnotą działającą przy klasztorze Dominikanów w Poznaniu, wywodzącą się z Duszpasterstwa Akademickiego. Korzystamy z opieki duszpasterskiej Ojców i włączamy się w ich działania apostolskie. Celem każdego z członków Paleolitu jest stałe pogłębianie i rozwijanie wiary w Boga. Nasze filary to MODLITWA, FORMACJA i DZIAŁANIE na rzecz innych ludzi. Niemniej łączy nas również przyjaźń, która owocuje wspólnym życiem towarzyskim .

MODLITWA

Raz w miesiącu spotykamy się na wspólnej Eucharystii (w soboty, o godzinie 20:00). Wielu z nas regularnie bierze udział w codziennych mszach świętych. Modlimy się za siebie nawzajem oraz za osoby i intencje nam powierzone. Wraz z innymi wspólnotami spotykamy się na adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie psalmami („2 x pół dla Pana”).

FORMACJA

Dbamy o pogłębianie naszej wiary, wiedzy i świadomości religijnej. Co miesiąc, przed wspólną mszą świętą, odbywa się spotkanie formacyjne całej wspólnoty w sali im. o. Jana Góry OP. Dodatkowo, raz w miesiącu, spotykamy się również w mniejszych grupach tematycznych: dyskusyjnych, studyjnych, modlitewnych, medytacyjnych. Dwa razy w roku organizujemy dni skupienia dla członków wspólnoty, a latem tygodniowy wyjazd formacyjno-rekreacyjny.

DZIAŁANIE

Włączamy się (jako wspólnota lub indywidualnie) w różne dzieła prowadzone przez dominikanów: poznańskich, polskich, ukraińskich. Wielu z nas uczestniczy w organizacji spotkań Lednica 2000 czy Lednica Dziecka, współpracuje z wydawnictwem W drodze. Staramy się wspierać dominikanów pracujących w Ukrainie. Jesteśmy pomysłodawcami cyklu „Spadkowiercy”. Włączamy się też w działania proponowane przez inne wspólnoty gromadzące się przy poznańskim klasztorze.

JAK NAS ZNALEŹĆ?

Najłatwiej jest skontaktować się z nami przez:

– formularz dostępny na naszej stronie
– duszpasterza, o. Wojciecha Prusa, który zazwyczaj odprawia mszę św. w niedzielę o godzinie 13:00.
– w poniedziałkowe wieczory podczas mszy św. o godz. 19:00 w kościele dominikanów; zazwyczaj wielu członków Paleolitu uczestniczy w mszy św., m.in. śpiewając w scholi

 

Duszpasterz:

 


Wojciech Prus OP

 

www.paleolit.poznan.dominikanie.pl

Duszpasterstwo postakademickie