Schron jest miejscem dorastania, uczenia się współpracy i odpowiedzialności, ale też zawiązywania przyjaźni na całe życie i cieszenia się prostymi przyjemnościami.

W Schronie codzienność przepełniona jest obecnością Boga i każdy ma szansę odnaleźć swoją drogę do Niego.

Schron jest także bezpiecznym miejscem, w którym można porozmawiać o swoich wątpliwościach, problemach i kryzysach zarówno w wierze jak i w życiu.

Co robimy?

W czasie roku szkolnego prowadzimy szereg zajęć i spotkań (po szczegóły zajrzyj na naszego Facebooka i Instagrama).

Co niedzielę przygotowujemy mszę św. o godz. 10.00

W Schronie organizujemy także wspólne wyjazdy, które są okazją do lepszego poznania się i pogłębienia przyjaźni.

Jak do nas dołączyć?

Generalnie wystarczy chcieć. Poza tym trzeba być w odpowiednim wieku, czyli w szkole średniej – przed maturą. Przynależność do Schronu jest rzeczą płynną i nie wymaga żadnych formalności. W Schronie można pojawiać się i znikać wedle uznania.

Jeśli chcesz dołączyć do Schronu, a nie wiesz, jak się za to zabrać, zajrzyj na nasz plan działania i znajdź sobie spotkania, w których chcesz uczestniczyć. Potem przyjdź we wskazane miejsce w odpowiednim czasie i zagadnij kogoś z zebranych – z pewnością wytłumaczy Ci, jakie są warunki uczestnictwa i komu należy zgłosić swoją obecność (jeśli w ogóle jest taka potrzeba).

Większość naszych grup jest zupełnie otwarta, ale zdarzają się wyjątki (np. w scholi – dać się przesłuchać, a u ministrantów warto być mężczyzną).

Duszpasterz:

Paweł Adam Pawlikowski OP