Czym jest

Dominikańska Szkoła Wiary to organizowany od 10 lat projekt otwartych wykładów w różnych miastach Polski. W ich trakcie poruszane są tematy związane z wiarą, etyką i życiem społecznym. Wykładowcami są głównie dominikanie.

Co? W weekend do szkoły? O co w tym wszystkim chodzi? Jest to Szkoła, bo mamy się tu czegoś dowiedzieć, nauczyć, pogłębić wiarę albo zastanowić się nad swoją niewiarą. Jest to cykl wykładów na interesujące tematy prowadzonych przez dominikanów i nie tylko. Oczywiście poza wysłuchaniem wykładu można też zadawać pytania – wnikliwe, chwytliwe, a nawet złośliwe (złośliwość jako oznaka inteligencji jest wszak powszechnie uważana za cechę typowo dominikańską).

Czy to jest tylko dla katolików i grzecznych dziewczynek, co to chodzą codziennie do kościoła? Ależ skąd! Nasza Szkoła jest dla wszystkich, którzy zadają sobie pytania i szukają na nie odpowiedzi, innymi słowy – dla wszystkich myślących, zastanawiających się, wątpiących i takich, którzy chcieliby usłyszeć, co Kościół naprawdę mówi na różne kontrowersyjne tematy i zrozumieć dlaczego to mówi.

Opiekun:

Krzysztof Lorczyk OP