Zamknięcie naszego kościoła począwszy od niedzieli, 15 marca 2020

Poznań, dnia 14 marca 2020 roku

OŚWIADCZENIE

 

 

Drodzy Bracia i Siostry, nasi Przyjaciele!

Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, zgodnie z komunikatem ks. abp. Stanisława Gądeckiego z dnia 13 marca 2020 r., podjęliśmy decyzję
o zawieszeniu publicznego sprawowania Eucharystii oraz Sakramentu Pojednania i zamknięciu naszego kościoła począwszy od niedzieli, 15 marca.

Nie jesteśmy w stanie spełnić wymogów bezpieczeństwa, wynikających z konieczności ograniczenia liczebności zgromadzenia w naszej świątyni do nie więcej niż 50 osób. Decyzja ta obowiązuje w niedzielę i w dni powszednie na razie przez dwa tygodnie. Podtrzymujemy również postanowienia z poprzedniego oświadczenia dotyczące zawieszenia działalności duszpasterskiej klasztoru. Bardzo prosimy o przyjęcie tej decyzji w zaufaniu.

Wszystkie przyjęte na te dni intencje mszalne odprawimy w kaplicy wewnętrznej według godzin na które zostały przyjęte, bez możliwości uczestniczenia wiernych
w Eucharystii. Was wszystkich polecać będziemy Bogu podczas Mszy Św. zbiorowej o godz. 12.00.  Zdecydowanie prosimy Was o pozostanie w domach. Skorzystajmy w tym czasie z możliwości duchowej łączności. Pomoże nam w tym udział we Mszy świętej za pośrednictwem transmisji w mediach, prywatne odprawienie lectio divina na podstawie czytań mszalnych z tego dnia oraz przyjęcie Chrystusa w Komunii Pragnienia. Zachęcamy wszystkich do duchowej jedności w modlitwie przez wspólne razem z nami odmawianie części Różańca codziennie o godzinie 20.30. Nasza Wspólnota trwając na modlitwie i adoracji będzie błagać Boga o miłosierdzie i opiekę dla każdego z Was, a także o łaskę zdrowia dla chorych i potrzebne łaski dla wszystkich spieszących im z pomocą.

O kolejnych decyzjach będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie internetowej. W tych dniach prosimy Was o solidarność w modlitwie, wzajemnej trosce oraz w sposób odpowiedzialny stosujmy się do zaleceń służb dbających o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Z modlitwą bracia dominikanie.