1. Dzisiaj przypada 70 rocznica Poznańskiego Czerwca 1956 r. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 16.00 podczas której modlić się będziemy w intencji Ofiar tamtych wydarzeń.

2. Również dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 13.00 pożegnamy oficjalnie ojca Janusza Chwasta który opuszcza naszą wspólnotę i zamieszka w krakowskim klasztorze. Prosimy o modlitwę za niego.

3. Informujemy, że w okresie wakacji tj. od 29 czerwca do 5 września w związku z małą liczbą braci w klasztorze, w dni powszednie będziemy spowiadać w godzinach od 11.30 do 12.30 i od 17.30 do 19 stej. Nie będzie spowiedzi porannej i popołudniowej od 16.00 do 17.30. Przepraszamy za niedogodności z tym związane.

4. W sobotę 4 lipca świeccy Zakonu Kaznodziejskiego z Fraterni im. św. Piotra Jerzego Frassatiego zapraszają na Mszę św. o godzinie 12.00 do naszego kościoła, podczas której pięć osób złoży przyrzeczenia czasowe, a bezpośrednio po Mszy św. trzech kandydatów do fraterni przystąpi do obrzędu obłóczyn. Po uroczystościach odbędzie się agapa i będzie również możliwość spotkania się ze świeckimi dominikanami. Serdecznie zapraszamy.

5. Również w najbliższą sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca po Eucharystii o godzinie 17.00

6. Informujemy, że w związku z trudną sytuacją wewnętrzną wspólnoty „Jerozolima”, która przez wiele lat spotykała się i działała przy naszym klasztorze, została podjęta decyzja o zakończeniu jej działalności na terenie naszego klasztoru i kościoła.
Podstawą tej decyzji jest wielomiesięczny konflikt wewnątrz wspólnoty, który doprowadził do podziału i stanu, w którym nie może ona realizować swojego charyzmatu. Wszystkie podejmowane przez nas próby rozwiązania konfliktu nie przyniosły skutku.
W związku z tym informujemy, że jako bracia dominikanie nie sprawujemy odtąd opieki duszpasterskiej nad wspólnotą „Jerozolima” oraz nie udostępniamy pomieszczeń na jej spotkania i działalność przy naszym kościele.
Dziękujemy za dobro, które przez te lata dokonywało się dzięki zaangażowaniu wielu osób. Prosimy o modlitwę za wszystkie osoby związane ze wspólnotą „Jerozolima” .

7. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami życzymy wszystkim dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił ducha i ciała.

Zapraszamy do Jubilata na kawę, herbatę, ciasto.