1. W okresie wakacyjnym, począwszy od soboty, 1 lipca, spowiadamy – w dni powszednie: podczas Mszy św. o godz. 12:00 oraz w godz. 18:00–19:30; w niedziele: podczas Mszy św. o godz. 10:00, 11:30, 13:00, 16:00, 17:17 i 19:00.

2. Proboszcz naszej parafii Ks. Paweł Pacholak zostaje przeniesiony na inną parafię. Ksiądz Proboszcz odprawi Mszę św. w naszym kościele we wtorek, 27 czerwca, o godz. 12:00. Natomiast oficjalne pożegnanie w kościele Najświętszego Zbawiciela w czwartek, 29 czerwca, o godz. 19:00.

3. W środę, 28 czerwca – w rocznicę Poznańskiego Czerwca 1956 r. – o godz. 17:00 zostanie odprawiona w naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji Ofiar Czerwca, której przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki.

4. W czwartek, 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów Poznania. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona w Katedrze Poznańskiej o godz. 10:00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 lipca, po Mszy św. o godz. 17:00 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

6. Wspólnota Lednicka zaprasza młodzież od 16. roku życia na wakacje organizowane w ośrodkach duszpasterskich na Polach Lednickich oraz na Jamnej. W programie wspólna modlitwa, konferencje, warsztaty i zajęcia sportowe. Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.lednica2000.pl

7. Ośrodek na Jamnej i Wspólnota Lednicka zapraszają na dni poświęcone przesłaniu, jakie zostawił śp. o. Jan Góra OP, które odbędą się na Jamnej w dniach 7 – 15 sierpnia. Więcej informacji na naszej stronie internetowej oraz u organizatora – o. Nikodema Brzózego OP.

8. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą ojcowie: Paweł Zybura OP i Piotr Geisler OP. W intencji Solenizantów będziemy się modlić w czwartek, 29 czerwca, w czasie Mszy św. o godz. 12:00.

9. Informujemy, że naszą wspólnotę opuszczają następujący bracia: o. Józef Zborzil OP, o. Maciej Soszyński OP, o. Erik Ross OP oraz o. Michał Osek OP. Dziękujemy im za ich posługę w Poznaniu.

10. Natomiast pracę w naszym klasztorze rozpoczynają następujący bracia: o. Michał Golubiewski OP – który będzie pracował w Wydawnictwie W drodze; o. Michał Murzyn OP – który będzie duszpasterzem Wspólnoty Jerozolima; o. Mateusz Kosior OP – który będzie drugim duszpasterzem Wspólnoty Lednickiej; oraz o. Grzegorz Kuraś OP – który będzie pracował w Miesięczniku W drodze. Serdecznie ich witamy w naszym klasztorze.