1. W czwartek, 20 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele niedzielny porządek Mszy św.

2. Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy tego dnia z kościoła Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 10:00, którą odprawi Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, i przejdzie do Katedry. Z treścią komunikatu Kurii Metropolitalnej dotyczącego centralnej procesji Bożego Ciała można się zapoznać w gablocie znajdującej się w kruchcie kościoła.

3. Nasza parafialna procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła Najświętszego Zbawiciela po Mszy św. o godz. 17:00 i przejdzie do naszego kościoła ulicami: Fredry, Mielżyńskiego, pl. Cyryla Ratajskiego, Libelta i Niepodległości. Zachęcamy do udekorowania okien domów na trasie procesji. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów oraz ministrantów.

4. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Akademicką Procesję Bożego Ciała. Odbędzie się ona w przyszłą niedzielę 23 czerwca po mszy św. o godz. 19.00. Przejdziemy przez ul. Libelta, pl. Cyryla Ratajskiego, ul. 27 Grudnia do kościoła Najświętszego Zbawiciela. Szczegółowe informacje znajdują się na facebooku Duszpasterstwa Akademickiego.

5. Polecamy nowość Wydawnictwa W drodze „Duchowa podróż w głąb mszy świętej. Jak świadomie przeżyć Eucharystię?” Christophera Carstensa, który wyjaśnia duchowe znaczenie gestów, słów i symboli wykorzystywanych w czasie mszy świętej. Podpowiada jak dobrze się przygotować i owocnie przeżyć Mszę Św. Książkę polecamy wszystkim, którzy chcieliby pełniej korzystać z obecności na Mszach Św.